Kółko logopedyczne

Kółko logopedyczne przeznaczone jest dla uczniów z zaburzeniami artykulacyjnymi, słuchu fonemowego, fonematycznego, opóźnionym rozwojem mowy oraz niekomunikujących się werbalnie.

Poprzez dobór interesujących gier i zabaw zgodnych z zainteresowaniem ucznia, pobocznym celem zajęć staje się rozwijanie sprawności językowej wraz z kształtowaniem percepcji  wzrokowej i słuchowej, logicznego myślenia, spostrzegawczości, pamięci, uwagi oraz intencji komunikacyjnej.

Podczas realizowanych treści zwraca się uwagę na korygowanie wad wymowy, wzbogacanie słownika biernego i czynnego uczniów, a także szukanie sposobu komunikacji dobranego
do potrzeb ucznia oraz włączenie komunikacji wspomagającej bądź alternatywnej w sposób funkcjonalny.

Nauczyciel prowadzący zajęcia: Joanna Muzykiewicz