Koło kulturowo-regionalne

Nadrzędnym celem działań koła jest wszechstronny rozwój ucznia, przygotowanie go do całościowego postrzegania otaczającego świata. Służy temu edukacja kulturowa oraz regionalna, kształtująca w naszych uczniach poczucie własnej tożsamości.  Uczniowie zdobywają bogatą wiedzę o regionie w którym żyją o wpływie tradycji i kultury naszych przodków na naszą codzienność. Umacnia się ich wieź z najbliższym środowiskiem rodzinnym i krajem. Działanie kółka umożliwia realizację przez uczniów naturalnej ciekawości świata, twórczej aktywności, rozwój zdolności i zainteresowań. Poznając specyfikę swojego regionu, zwracając uwagę na to, co wyróżnia go od innych, uczniowie uczą się jednocześnie postaw tolerancji, otwartości i zrozumienia. Realizując różnorodne zadania w grupie rówieśniczej uczniowie uczą się współodpowiedzialności za osiągane efekty pracy, samokrytycyzmu, trudnej sztuki ustępstw i kompromisu, akceptowania odmiennych postaw i poglądów.

Nauczycielki prowadzące zajęcia: Katarzyna Błaszczyk-Baranowska, Marta Piaseczna, Katarzyna Piechota-Łuczak