Rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Fotograficznego

W dniu 23 kwietnia 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie XIII edycji Konkursu Fotograficznego pod patronatem Starosty Zgierskiego pt.: „Ja i moja rodzina w Powiecie Zgierskim – dawnej, dziś i jutro”.

Organizacja konkursu fotograficznego odnosiła się do działań na rzecz upowszechniania tematyki rodziny i jej obrazu w Powiecie Zgierskim. Promowania miejsc, w których rodzina może miło, bezpiecznie i ciekawie spędzić wolny czas. Ukazania przemiany tych miejsc w czasie. Kształtowania świadomości dotyczącej aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodzinnym. Rozbudzenia wrażliwości artystycznej oraz inspirowania do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii.

Do konkursu zgłosiło się 6 placówek oświatowo – wychowawczych.

Z ozorkowskiej szkoły wyłoniono zgodnie z regulaminem 10 zdjęć i zakwalifikowano tym samym Zespół Szkół Specjalnych w Ozorkowie, jako 7 placówkę, biorącą udział w konkursie.

Konkurs zgromadził efekty obserwacji i poszukiwań pozytywnego – rodzinnego w tej edycji – wizerunku Powiatu Zgierskiego w sposób odpowiadający idei konkursu. Uczestnicy przesyłali prace zdalnie. Nadesłano 29 zdjęć. Prace zgodnie z regulaminem zostały zakwalifikowane w 3 kategoriach:

- uczniowie szkół podstawowych – klasy 1 – 3

- uczniowie szkół podstawowych – klasy 4 – 8

- osoby niepełnosprawne z innych placówek.

Rozstrzygniecie konkursu odbyło się stacjonarnie w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie. Komisja konkursowa w składzie przedstawicieli Powiatu Zgierskiego – Wicestarosty Zgierskiego – Pana Dominika Gabrysiaka, pracownika Biura Promocji – fotografa – Pana Mariusza Świątczaka, Pana Tomasza Jóźwiaka – właściciela Zakładu Fotograficznego w Ozorkowie, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych – Anety Jatczak i Pana Wicedyrektora Szkoły – Pana Jacka Olaszczyka wyłoniła laureatów konkursu przyznając nagrody.

Kategoria I:

Miejsce I – Maxwell Kuczyński

Miejsce II – Helena Bereta

Miejsce III – Oliwia Łaska

Wyróżnienie – Jakub Canert

Kategoria II:

Miejsce I – Bartosz Roźniakowski

Miejsce II – Karena Skowrońska

Miejsce III –Igor Kluska

Wyróżnienie – Kacper Rybicki

Kategoria III:

Miejsce I – Renata Pomykała

Miejsce II – Karolina Łapkowska

Miejsce III –Krystian Boduszek

Wyróżnienie – Artur Andrzejewski

Laureatów konkursu o terminie odbioru nagród poinformujemy telefonicznie.

Organizatorzy: Mikołajczyk Joanna, Siekiera Magdalena, Żarczyńska Dorota serdecznie dziękują wszystkim za udział w konkursie fotograficznym.

Zapraszamy za rok !!!!!!!