LEGO z Fantazją.

W dniu 17 kwietnia 2024 roku Fundacja Dziecięca Fantazja zorganizowała w sali konferencyjnej Hotelu Hampton by Hilton w Łodzi warsztaty terapeutyczne LEGO z Fantazją.

W warsztatach wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie, którzy po raz pierwszy mieli możliwość budowania z tak dużej ilości klocków LEGO.

Tego typu warsztaty rozwijają u dzieci wyobraźnię, kreatywność, motorykę małą, umiejętności społeczne oraz interpersonalne. Sprzyjają integracji i pracy w grupie. Wnoszą w ich życie wiele radości i uśmiechu.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie świetnie się bawili, powstało wiele ciekawych budowli np. dom z basenem, potwór czy łódź z pasażerami. Prace powstawały pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i wolontariuszy, dzieci pracowały zarówno w grupach jak i samodzielnie. Organizatorzy zadbali także o poczęstunek i upominki dla każdego uczestnika.

Spotkanie to niewątpliwie wniosło wiele radości w życie podopiecznych fundacji, którzy będą czekać z niecierpliwością na kolejne takie zajęcia.

Więcej informacji o wydarzeniu można przeczytać na Facebooku Fundacji Dziecięca Fantazja oraz w Expressie ilustrowanym.

Fundacja Dziecięca Fantazja https://expressilustrowany.pl/usmiechniete-buzie-na-warsztatach-lego-dla-dzieci-z-niepelnosprawnoscia-w-hotelu-hampton-zabawa-poczestunek-i-prezent-galeria/ar/c1-18468929

Autor: Marzena Cebulska