Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka - organizacja

W Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie realizujemy wczesne wspomaganie rozwoju dziecka. Jest to bezpłatny program przeznaczony dla dzieci od narodzin do momentu osiągnięcia wieku szkolnego.

W ramach programu oferujemy zajęcia z:

• terapeutą pedagogicznym,

• psychologiem,

• terapeutą integracji sensorycznej,

• logopedą, • rehabilitantem,

• z zakresu usprawniania ruchowego (mogą odbywać się na pływalni miejskiej).

Zajęcia trwają 60 minut i odbywają się w zależności od potrzeb dziecka od 4 do 8 razy w miesiącu.

Jeżeli zauważają Państwo trudności u swojego dziecka należy zgłosić się do najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, w celu przeprowadzenia diagnozy.

Wskazaniem do zgłoszenia się do poradni może być np.:

• brak komunikacji werbalnej,

• trudności z nawiązywaniem relacji rówieśniczych,

• wstrzymanie lub regres rozwoju,

• brak kontaktu wzrokowego.

W przypadku potwierdzenia w poradni występowania zaburzeń rozwojowych, można uzyskać opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju. Dokument ten upoważnia do uzyskania wsparcia w naszej placówce. Należy zgłosić się do sekretariatu Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie oraz wypełnić odpowiedni wniosek (dostępny na miejscu).

Rekrutacja do programu prowadzona jest przez cały rok.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc najlepszym terminem na złożenie wniosku jest sierpień.

Koordynatorem wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie jest psycholog Karolina Nejman. W razie pytań zapraszamy do kontaktu z sekretarzem szkoły. Numer telefonu to 42 718 93 51