Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Kreatywna matematyka" - Innowacja.

W roku szkolnym 2023 – 2024 uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie przystąpili do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Kreatywna Matematyka’’ i wspólnie ze swoimi nauczycielami chcą zmienić oblicze edukacji matematycznej. Główny cel projektu to innowacyjne i pomysłowe podejście do edukacji matematycznej poprzez wielozmysłowe poznanie świata liczb, figur geometrycznych, działań oraz zagadnień matematycznych.

Projekt realizowany jest od 1 września 2023 roku do 23 czerwca 2024 roku i składa się z ośmiu modułów. Uczniowie wspólnie z nauczycielami realizować będą zadania według własnego pomysłu, zgodnie z tematyką modułu na dany miesiąc. Projekt opiera się na działaniach rozwijających kreatywność, kształtujących kompetencje matematyczne i pomagających odkryć matematykę z zupełnie innej strony.

Zajęcia rozbudzą kreatywność i twórcze myślenie, usystematyzują nasze wiadomości z zakresu edukacji matematycznej, jak i wzmocnią poczucie własnej wartości.

W realizację projektu zaangażowały się: klasa IV oraz Oddziały Edukacyjno – Terapeutyczne C, D i E.

Patronat honorowy objął Minister Edukacji i Nauki.

Koordynatorzy projektu: Katarzyna Kaźmierczak, Magdalena Siekiera i Dorota Żarczyńska.