Program ,,Dziel się uśmiechem"!

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.

Jak poznać prostą receptę na zdrowe i czyste zęby?

Polski Czerwony Krzyż i MARS Polska wraz z partnerami merytorycznymi: Polskim Towarzystwem Stomatologicznym, Polskim Towarzystwem Stomatologii Dziecięcej, od 2013 roku prowadzi program edukacyjny „Dziel się Uśmiechem”.

Z początkiem września 2023 r. ruszyła 11 odsłona programu ,,Dziel się uśmiechem’’.

Podczas każdej edycji programu uczniowie poznają zasady prawidłowej higieny jamy ustnej, a także dowiadują się jak zapobiegać próchnicy zębów w 4 prostych krokach. Działania edukacyjne podejmowane w ramach akcji mają utrwalać u dzieci właściwe nawyki oraz zmniejszać skalę problemu próchnicy w Polsce. W trakcie lekcji z pomocą atrakcyjnych materiałów dydaktycznych dowiemy się jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Od 5 lat ambasadorką programu jest Magdalena Różczka, aktorka i działaczka społeczna.

Regulamin programu:

Post: Dorota Żarczyńska