Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 w Łodzi

Dnia 18 kwietnia 2024 roku uczniowie klas 7a oraz 7b wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym w Zespole Szkół Zawodowych Specjalnych nr 2 w Łodzi. Placówka, w której mieści się Szkoła Branżowa I Stopnia nr 24 znajduje się w Łodzi, dlatego na miejsce dotarliśmy komunikacją miejską, by zapoznać uczniów z trasą, jaką można dostać się do szkoły.

Uczniowie oraz nauczyciele łódzkiej placówki przywitali nas bardzo serdecznie, a uczniowie naszej szkoły mieli okazję zwiedzić budynek Szkoły Branżowej. Podczas zorganizowanych zajęć nasi podopieczni wzięli udział w warsztatach w pracowniach zawodowych oraz zapoznali się ze specyfiką zawodów takich jak: sprzedawca, krawiec, kucharz, cukiernik, blacharz samochodowy, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie czy pracownik pomocniczy obsługi hotelowej.

W pracowni gastronomicznej uczniowie samodzielnie przygotowali mini burgery oraz zapiekanki, które później skonsumowali w pracowni kelnerskiej. Mieli również okazję skorzystać z usług SPA, które wykonywali uczniowie kształcący się w zawodzie pracownika pomocniczego obsługi hotelowej. Na zakończenie wizyty w pracowni krawieckiej wszyscy samodzielnie wykonali breloki prostym splotem makramowym.

Zachęcamy uczniów i rodziców do rozważenia łódzkiej placówki jako kolejnego etapu edukacji.

Autorki: Paulina Hefczyńska, Magdalena Olczak - Jagodzińska, Iwona Włodarczyk