W łódzkim Planetarium

Dnia 05 kwietnia 2024 roku uczniowie klasy VIIa wraz z rówieśnikami  z klasy VIIb i kolegami ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy B pojechali do łódzkiego planetarium oraz na ,,Ulicę Żywiołów”, w kompleksie naukowym EC1 w Łodzi. Podczas pokazu pt. ,,Najbliższe podwórko” odbyliśmy niezwykłą podróż po planetach Układu Słonecznego. Uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie, gdzie na Drodze Mlecznej znajduje się miejsce naszej planety. Mogli podziwiać niezwykłe zjawiska występujące na Słońcu. Szukali także odpowiedzi na pytanie, na której z planet Merkurym, Wenus, Marsie, Jowiszu czy Saturnie istnieją ślady życia. Spotkaliśmy się oko w oko z wielkim obłokiem molekularnym, z którego narodził się Układ Słoneczny. Drugą część naszej naukowej wyprawy spędziliśmy na ,,Ulicy Żywiołów”. Tutaj można obserwować ciekawe zjawiska związane z żywiołami wody, ognia, ziemi i powietrza. Każdy miał możliwość wykonywania różnych doświadczeń i obserwowania zastosowania praw fizyki w praktyce. Troszkę naukowej wiedzy z astronomii i fizyki wpadło nam do głowy podczas dobrej zabawy.

Autor: Ewa Mrozik, Marzena Cebulska