Wielkanocne warsztaty zdobienia jajek.

W Zespole Szkół Specjalnych w Ozorkowie 19 marca 2024 r. odbyły się warsztaty wielkanocne. Uczniowie rozwijając swoje zdolności manualne, ozdabiali styropianowe jajka. Do ozdabiania wykorzystano płatki drewna osikowego, zakupione od Centrum Edukacyjnego „Osikowa Dolina”. Zgodnie z mottem Osikowej Doliny „ogranicza nas tylko wyobraźnia”, pod czujnym okiem nauczycieli, każdy uczestnik warsztatów„ wyczarował” tradycyjną wielkanocną pisankę. W efekcie końcowym, powstały różnorodne, piękne kolorowe jaja.

Przed rozpoczęciem pracy, uczniowie poznali z bliska drewno osikowe oraz tajniki pracy rękodzielniczej. Niewątpliwie wykorzystując oferowane zestawy z tego materiału, można stworzyć wyjątkowe prace, upominki czy ozdoby.

Wspólnej twórczości towarzyszyła atmosfera Świąt Wielkanocnych. Dzieci świetnie się przy tym bawiły, a co najważniejsze czas, który razem spędziły, jest dla nich bardzo cennym doświadczeniem. Kolorowe jaja, które powstały będą zdobić stoły wielkanocne w ich domach.

Autor: Marzena Cebulska