Warsztaty teatralne w malowniczym Uniejowie!

15 marca 2024 roku uczniowie klasy II szkoły podstawowej oraz oddziału edukacyjno-terapeutycznego A , uczestniczyli w warsztatach teatralnych zorganizowanych przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Uniejowie.

W tym dniu uczniowie nie tylko zapoznali się z księgozbiorem biblioteki, ale także mieli możliwość uczestnictwa w spektaklu teatralnym z użyciem pacynek oraz odsłuchania odczytanej bajki M. Strzałkowskiej pt. „Wiosna”. Na zakończenie warsztatów uczniowie wykonali tematyczną pracę twórczo-plastyczną.

Nie był to jednak koniec niespodzianek. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Zamku Arcybiskupów Gnieźnieńskich w Uniejowie, poznanie legendy o „Białej Damie” jak również spacer ścieżkami pięknego parku zamkowego. Na zakończenie wycieczki uczniowie uczestniczyli w pikniku na „łonie natury” oraz w zabawie na termalnym placu zabaw. Uśmiechy i dobry humor towarzyszyły naszym uczniom.

Z pewnością jeszcze odwiedzimy malowniczy Uniejów, który skrywa jeszcze wiele pięknych atrakcji.

Koordynator akcji: Eliza Sawkiewicz, Marta Piaseczna