Integracja w Redzie - dzień II

II dzień w Redzie obfitował w wiele atrakcji. Pierwszą z nich była wizyta w Oceanarium w najnowocześniejszym Aquaparku w północnej Polsce. Mieliśmy możliwość zagłębienia się w świat fauny i flory rajskiego akwarium, w którym pływają prawdziwe, pochodzące ze Sri Lanki rekiny. Wzięliśmy udział w pokazie karmienia tych drapieżników. Zachwytom nie było końca.

Kolejną atrakcją było zwiedzanie Gadolandu, gdzie zapoznaliśmy się z wieloma gatunkami zwierząt egzotycznych. Stanęliśmy oko w oko z największymi wężami świata, zobaczyliśmy różnokolorowe jaszczurki i żaby, a także podziwialiśmy olbrzymie ptaszniki.

O historii i kulturze kaszubskiego miasta Reda, opowiedział nam Zastępca Burmistrza Miasta - Pan Łukasz Kamiński. Prezentacja była tak ciekawa, że zachęciła nasze dzieci do kolejnej wizyty w tym mieście.

Po zwiedzaniu miasta udaliśmy się do Szkoły w Redzie, gdzie naszym dzieciom zostały wręczone upominki. My również nie pojechaliśmy z pustymi rękoma. Dla Dyrektora szkoły, uczniów oraz opiekunów - Pani Karoliny Bąkowskiej i Ewy Miotke, Starostwo Powiatowe w Zgierzu przekazało drobne prezenty.

Mięliśmy jeszcze trochę czasu na zabawę, więc wraz z zaprzyjaźnioną grupą dzieci z klasy IIIe, udaliśmy się na plac zabaw do Parku Miejskiego.

Bardzo dziękujemy rodzicom i osobom zaangażowanym w przygotowanie wielu atrakcji.

Autorzy: Opiekunowie wyjazdu