Wycieczka do Lipki

Dnia 22 kwietnia 2024 roku w Światowy Dzień Ziemi, uczniowie klas IV, V-VI, Szkoły Przysposabiającej do Pracy D, uczniowie oddziałów edukacyjno – terapeutycznych B, C, D, E, F i uczestnicy zespołu rewalidacyjno – wychowawczego A i B pojechali do Pasieki Edukacyjnej w Lipce położonej w gminie Stryków.

Celem wycieczki była edukacja w zakresie rozumienia i poszanowania pszczół oraz innych zapylaczy dla zachowania równowagi w przyrodzie.

Pani Marzena Serafińska – właścicielka pasieki poprowadziła dla naszych uczniów warsztaty, podczas, których zapoznaliśmy się z historią pszczół, ich rolą w życiu, funkcjonowaniu i ogromnym znaczeniu dla naszej planety.

To wspaniałe miejsce, gdzie oprócz zdobycia wiedzy o tych niesamowitych owadach, spróbowaliśmy świeżego chleba z pysznym miodem, wspaniałej i aromatycznej lemoniady, jak również mogliśmy spędzić miło czas i posiedzieć przy ognisku jedząc kiełbaskę.

Podczas warsztatów stworzyliśmy własną świecę, a na zakończenie mogliśmy zakupić miody dla naszych bliskich.

,,Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni Ziemi, człowiekowi pozostaną już tylko cztery lata życia’’. Słowa te przypisuje się brytyjskiemu przyrodnikowi Karolowi Darwinowi i zapewne jest w nich wiele racji. Dlatego też niech św. Ambroży, patron pszczelarzy czuwa nad ich codziennym trudem dla naszego wspólnego dobra.

Autor:  Dorota Żarczyńska