Powitanie Pierwszego Dnia Wiosny.

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia. Jest to duży powód do radości dla wszystkich. Tradycyjnym zwyczajem związanym z pierwszym dniem wiosny jest palenie Marzanny. I tak też stało się w naszej szkole. Uczniowie wraz z nauczycielami wyszli przed szkołę, aby spalić Marzannę i przywitać wiosnę. Po odbyciu tego ludowego zwyczaju, udaliśmy się do szkoły na przedstawienie pt. ,,Witaj Wiosenko” w wykonaniu naszych szkolnych aktorów. Przy akompaniamencie pana Kamila Muchy i pomocy nauczycieli ze szkolnego chóru, uczniowie pięknie przywitali wiosnę. Towarzyszyły im przy tym zagadki, śpiew i cudowne wykonanie tańca do muzyki z filmu ,,Noce i dnie”.

Tego dnia obchodziliśmy również Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca. Uczniowie starszych klas przygotowali plakaty z hasłami, które uświadomiły nam, jak ważna jest rola i znaczenie wody w życiu człowieka.

Uczniowie otrzymali butelkę wody oraz zostali poczęstowani wodnymi lodami.

Koordynatorzy akcji: Magdalena Kaźmierczak, Joanna Mikołajczyk, Kamil Mucha, Marta Piaseczna, Dorota Żarczyńska