Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca świętujemy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. To święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.

W tym roku szkolnym wzięliśmy po raz trzeci udział w akcji społecznej "Wyjątkowa skarpetka". Kolorowaliśmy i ozdabialiśmy skarpety według własnych pomysłów. Większość z Nas przyniosła również pary kolorowych skarpet, którymi chcemy obdarować dzieci z Domu Dziecka w Grotnikach.
Pięknie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły za włączenie się w akcję. Wierzymy, że dobre gesty mają znaczenie. Pokażemy kolorowe skarpety, które mieliśmy na stopach - na wspólnym zdjęciu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Koordynatorzy akcji w szkole: Katarzyna Kaźmierczak, Magdalena Siekiera, Dorota Żarczyńska