Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Warsztaty Wielkanocne w Domu Pomocy Społecznej w Ozorkowie.

Święta Wielkiej Nocy to czas radości, zadowolenia i zadumy. W zabieganej codzienności próbujemy zatrzymać się na krótką chwilę, aby przemyśleć i zrozumieć sens istnienia życia. Święta Wielkanocne są niezwykle barwne i mają bogatą tradycję obrzędową. Są to święta, które wieńczą okres Wielkiego Postu i Wielki Tydzień. Tak ważne jest dlatego przekazywanie i kultywowanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

Na trwających w Domu Pomocy Społecznej warsztatach plastyczno - technicznych uczniowie naszej szkoły oraz podopieczni DPS wykonywali piękne pisanki i kraszanki. Malowane jajka ozdobione były w bardzo różnorodny sposób - według indywidualnej inwencji twórczej autora. Wśród dekoracji wiosenno - ludowej bardzo dobrze poczuliśmy klimat zbliżających się wielkimi krokami świąt. Wspólny poczęstunek i wzajemne życzenia wszystkim umiliły czas pobytu na warsztatach.

Organizatorzy: Katarzyna Kaźmierczak, Magdalena Siekiera, Dorota Żarczyńska