Warsztaty zawodoznawcze.

W piątek 15 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty zawodoznawcze dla uczniów oddziałów edukacyjno-terapeutycznych oraz młodszych klas szkoły podstawowej.

Podczas zajęć uczestnicy poszerzali wiedzę dotyczącą pracy piekarza, ogrodnika, kierowcy, policjanta i strażaka. Uczniowie oddziałów edukacyjno-terapeutycznych samodzielnie tworzyli układankę związaną z różnymi profesjami oraz świetnie poradzili sobie z zagadkami uwzględniającymi tematykę warsztatów. Mieli również okazję wcielić się w rolę i pokazać określony zawód z pomocą wybranego atrybutu, podczas gry w kalambury.

Uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej identyfikowali za pomocą zmysłu dotyku - przedmiot a następnie określali zawód, w którym może być on wykorzystany.

Zgłębiali tajniki pracy osób, które codziennie spotykają na szkolnych korytarzach tj. pana konserwatora, pani księgowej, pomocy nauczyciela czy pań kucharek.

Na koniec wspólnie stworzyliśmy plakat pt. "Świat zawodów". Zajęcia sprawiły wiele radości zarówno uczniom jak i nauczycielom.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach.

Autorzy: Karolina Nejman, Magdalena Olczak-Jagodzińska, Monika Tomczak.