Wycieczka do lasu i warsztaty w pizzerii Miejscówka.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Ozorkowie przez całą zimę dokarmiali zwierzęta leśne i ptaki. Na zakończenie sezonu 6-go marca 2024 r., grupa uczniów wybrała się do lasu. Tam dzieci wyłożyły do paśnika ostatnie kolby kukurydzy, obok niego wysypały ziarna pszenicy dla bażantów oraz powiesiły na gałęziach drzew kule dla ptaków. Dzieci pamiętały również o lizawce, która jest źródłem ważnych składników mineralnych dla zwierząt.

Po zakończonej pracy pojechali do Uniejowa, aby w pizzerii „Miejscówka” wziąć udział w warsztatach przygotowania i wypiekania pizzy. Każdy uczestnik warsztatów, otrzymał ciasto oraz duży wybór składników i miał za zadanie przygotować dla siebie włoską pizzę. Kucharz prowadzący warsztaty wyjaśnił,

w jaki sposób należy ją przygotować oraz omówił poszczególne składniki.

Uczniowie dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat tak popularnej i lubianej przez wszystkich potrawy. Przygotowane przez nich pizze, właściciel upiekł w piecu opalanym drewnem. Pyszna pizza oraz lemoniada własnej produkcji wszystkim smakowały.

Autor: Marzena Cebulska