Warsztaty sensoplastyczne - zima

Dnia 1 marca 2024 roku odbyły się zimowe warsztaty sensoplastyczne pt. „Zimowa kraina”. W zajęciach wzięli udział uczniowie oddziałów edukacyjno – terapeutycznych oraz uczniowie klas I – III. Głównym celem zajęć było pobudzanie zmysłów poprzez stworzenie zimowej krainy w formie makiety. Do wykonania pracy uczniowie wykorzystali produkty spożywcze i chemiczne min: mąka, soda, wiórki kokosowe, ryż, pianka do golenia, folia aluminiowa, olejek miętowy. Zajęcia poprzedzone były krótkim filmem edukacyjnym wprowadzającym w świat Arktyki i Antarktydy. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem oraz kreatywnością.

Sensoplastyczna praca przyniosła wiele korzyści. Oprócz fantastystecznej zabawy i stymulacji wszystkich zmysłów uczniowie wykazali się dużym poziomem integracji rówieśniczej- w zabawę i wspólną pracę włożyli dużo motywacji, szczyptę serca i wiele cennych umiejętności, których czasem trudno dostrzec gołym okiem.

Organizatorzy: Elżbieta Jach, Katarzyna Kaźmierczak, Ewa Mrozik.